نوین توریسم

اپلیکیشن‌ های برنامه ریزی سفر که قبل از هر مسافرتی باید بشناسید

اپلیکیشن گردشگری

اپلیکیشن‌ های برنامه ریزی سفر اول قبل از سفر

همه با این جمله معروف آشنا هستیم که سفر تنها چیزی است که با خرید آن ثروت مند می شویم. بر اساس این جمله می‌توان فهمید که سفر مزایای متعددی را برای افراد دارد، غیر از حضور در مکانی غیر از محل زندگی عادی و تجربی فرهنگ و غذاهای متفاوت، می تواند از لحاظ روحی و روانی و فیزیکی نیز به افراد کمک کند. با توجه به رونق یافتن گوشی های هوشمند و اپلیکیشن متعدد جهت تسهیل برنامه ریزی سفر، امروزه گردشگران قبل ،در طول و بعد از سفر خود از اپلیکیشن های متعددی استفاده می کند. این نوشته قصد دارد تا مهمترین اپلیکیشن‌ های برنامه ریزی سفر را که مسافران در مراحل مختلف سفرهای آتی خود به آنها احتیاج خواهند داشت معرفی کنیم و به گردشگران کمک کنیم تا برنامه ریزی صفر تا صد سفر را خودشان انجام دهند.

اپلیکیشن های مسافرتی شناخت مقاصد

در این مرحله فرد به این نتیجه میرسد که می خواهد سفر کند. این تصمیم گیری می تواند تصمیم گیری شخصی و بدون محرک خارجی باشد یا بر اساس مشوق های باشد که دوستان فرد ارائه می دهند. مثلا وقتی دوستی در شهر یا کشور دیگری دارید و پیشنهاد سفر به شما می دهد یا وقتی از افرادی که در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید در مورد مقاصد مختلف می شنوید و می بینید. بعد از شکل گیری نیاز باید از بین مقاصد مختلف، مقصد مورد نظر را اتخاب نمایید. بر این اساس، شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد مقاصد مورد نظر می گیرد.

 

اپلیکیشن های سفر

 

در این مرحله می توانید از وب سایت ها و صفحه های رسمی و ایجاد شده برای معرفی مقاصد در شبکه های اجتماعی استفاده کنید . اما به تنهایی کفایت نمی کند بلکه لازم است تا برنامه های تخصصی در جهت آشنایی بیشتر و اتخاب مقصد مورد نظر نیز استفاده کنید: این برنامه ها عبارتنداز:

اپلیکیشن مسافرتی برنامه هوشمند سفر

اگر با استفاده از این برنامه ها هم به نتیجه نرسیدید، می تونید انتخاب مقصد به برنامه های هوشمند دیگری بسپارید که با پرسش های که از شما می پرسد (با کی قصد دارید برید، پرواز چند ساعته، بودجه و علایق )، مقاصدی را به شما پیشنها کند، از جمله برنامه های رایج در این زمینه عبارتند از:

بعضی هم که با استفاده از مبانی علمی مانند پرسشنامه های در مورد شخصیت، افراد را در پیدا کردن مناسب ترین مقصد یاری می دهند، مانند:

اپلیکیشن مسافرتی درخواست ویزا

بعد از انتخاب مقصد، لازم است اطلاعات در مورد نحوه ورود به مقصد مانند ویزا و … بررسی و اقدامات لازم در صورت نیاز به ویزا انجام شود. برای این کار و کسب اطلاعات در مورد نیاز یا عدم نیاز به ویزا برای ورود یا استفاده از شرکت های جهت درخواست ویزا به کشور خاص می توان از برنامه های زیر کمک گرفت:

اپلیکیشن مسافرتی برای حمل و نقل

بعد از انتخاب مقصد ، لازم است نوع حمل و نقل و اقامتگاه خود را نیز مشخص کنید. در ارتباط با پرواز برنامه ها و اپلیکیشن های متعددی وجود دارند که هر یک با مزیت های که دارند انتخاب پرواز بهینه و مناسب را برای افراد تسهیل می کنند. در این ارتباط توصیه می شود که خرید بلیط رو به دقیقه ۹۰ موکول نکنیند. معمولا در سفرهای خارجی هر چه از قبل اقدام به خرید بکنید ، می تونید با قیمت مناسب تری بخرید در ایران نیز بلیط های چارتری و لحظه آخر از دست ندید. معمولا پیشنهاد میشه که بلیط پرواز های خارجی ۴۵ تا ۵۰ روز زودتر خریداری کنید ولی از ۴ یا ۵ ماه پیش شروع به بررسی و جستجو و مقایسه کنید. بررسی ها خود را در چند سایت انجام دهید تا از خرید خود کاملا مطمئن باشید. در این ارتباط سعی کنید از سایت ها و برنامه های خرید کنید که جامع باشند، در قبال خرید به شما امتیاز بدهند و بازگشت پول شما در صورت کنسلی در سریع ترین زمان ممکن را تضمین کنند. در این ارتباط برنامه های زیر پیشنهاد می شود:

 • skyscanner
 • alibaba
 • kiwi
 • momondo

بعد از بررسی های اولیه می تواند از هوش مصنوعی اپلیکیشنی استفاده کنید که با مشخص کردن یک بازه زمانی، قیمت تعداد زیادی از ایرلاین ها را به صورت روزانه مقایسه می کند و مناسب ترین تاریخ جهت خرید ارزان را به شما پیشنهاد می دهد، این برنامه عبارت است از:

اپلیکیشن مسافرتی رزرواسیون 

انتخاب اقامتگاه هم یکی دیگر از مراحلی است که معمولا قبل از شروع سفر بهتر است انجام بگیرد.در ارتباط با اقامتگاه ها توصیه می شود که سعی کنید ترکیبی از انواع اقامتگاه ها را تجربه کنید. برای مثال، هتل، هاستل، اقامتگاه های اشتراکی و اقامتگاه های سنتی و بومگردی ها. اقامتگاه معمولا در کنار حمل و نقل بیشترین هزینه های سفر را به خود اختصاص می دهند به همین خاطر لازم است در انتخاب آنها هوشمندانه عمل کنیم. در این زمینه، نوع اقامتگاه شما تابعی از مدت زمان اقامت در مقصد، تعداد افراد، زمان سفر و بودجه سفر خواهد بود. با رعایت و در نظر گرفتن نکات زیر می توان ضمن انتخاب اقامتگاه بهینه، هزینه ها را هم کاهش داد. این نکات عبارتند از:

 •  توجه به موقعیت مکانی اقامتگاه، هر چند شما در ظاهر برای اقامتگاه های که نواحی حاشیه ای شهر هستند هزینه کمتری می پردازید اما باید زمان و هزینه های حمل و نقل به شهر و بازدید از جاذبه ها را نیز در نظر گرفت. بهتر است در فاصله مناسبی از مرکز شهر اقامتگاه خود را رزو نمایید.
  • سعی کنید سفر شما در آخر هفته و فصول پرتقاصا نباشد چون در وسط هفته ها معمولا اقامتگاه ها ارزانتر هستند.
  • برعکس پرواز نیاز نیست بسیار از قبل اقدام به رزرو کنید.
  • اقامت در هاستل و یا اقامتگاه های اشتراکی معمولا ارزانتر است.
  • در صورتی که به صورت گروهی یا با خانواده مسافرت می کند، رزرو آپارتمان گزینه مناسبی است.
  • اقامتگاه های که امکان کنسلی رایگان دارند انتخاب کنید.
  • پاک کردن تاریخچه وب سایت های بازدید شده، استفاده از حالت ناشناس در مرورگرها یا جستجو با مرورگرها مختلف. زیرا اکثر وب سایت ها و برنامه رزرو اقامتگاه از هوش مصنوعی استفاده می کنند و وقتی برای چند بار برای بررسی قیمت به سایت مراجعه می کنید، با تشخیص احتمال تمایل شما، قیمت ها را تغییر می دهند. بر این اساس، برنامه های زیر پیشنهاد می شود.
برنامه ای جامع برای رزرو انواع اقامتگاه هاwww.booking.com
برنامه ای جامع برای رزرو انواع اقامتگاه هاwww.trivago.com
برای رزرو هاستل هاwww.hostelworld.com
برای رزرو هتل در ایرانwww.jabama.com
برای رزرو هتل در ایرانwww.iranhotelonline.com/
برای رزرو خانه و اتاق از افراد محلیwww.Airbnb.com
برای اقامت رایگانwww.couchsurfing.com
برای رزرو اقامتگاه های بومگردیwww.iranbomgardi.com
برای تبادل خانه در مقصدهای مختلفwww.homeexchange.com

 

 

 

 

 

 

 

 

با رزرو پرواز و اقامتگاه و نزدیک شدن به شروع سفر، برای اطمینان از اینکه وسایل و مدارک لازم از یادتون نمیره و انتخاب اینکه چه وسایلی همراه داشته باشید می توانید از برنامه ها زیر استفاده کنید:
• چمدان: اجازه می دهد که چک‌لیستی از وسایل و ملزومات سفر را خودتان بسازید، یا از چک‌لیستی که با توجه به مشخصات، نوع سفر و همراهانتان به شما پیشنهاد می‌شود، استفاده کنید؛ آن‌ها را شخصی‌سازی کنید و برای هر آیتمی که خواستید یادآور (Alarm) تنظیم کنید. در این ارتباط همچنین می توان از نمومه خارجی این برنامه یعنی Pickpoint نیز استفاده کرد.
علاوه بر این، با توجه به اینکه احتمال دارد که پرواز و یا ورود به مقصد در ساعات مناسبی نباشد که از حمل و نقل عمومی استفاده کنید و در نتیجه لازم باشد هزینه زیادی را حمل و نقل تا محل اقامت پرداخت کنید، می توانید از طریق برنامه زیر چک کنید که آیا در فرودگاه امکان ماندن و استراحت دارید یا نه:
sleepinginairportst
پایگاه داده این برنامه با استفاده از نظرات دریافت شده از مسافران، ۱۲۰۰ فرودگاه را در سراسر جهان پوشش می دهد.
همچنان که خواندید در مراحل ابتدای و قبل از شروع سفر برنامه های مختلف و متععدی وجود دارند که به کمک آنها می توان مراحل اولیه سفر را هوشمندانه برنامه ریزی و مدیریت کرد. در این قسمت فقط به معرفی اپلیکیشن های قبل از سفر پرداختیم. در بخش دوم برنامه ها و اپلیکیشن های که در زمان ورود به مقصد و بعد از اتمام سفر می توانند به شما کمک کنند را معرفی خواهیم کرد. اگر در این زمینه فکر می کنید برنامه های دیگری هستند که به گردشگران کمک کند، لطفا با ما و خوانندگان عزیز به اشتراک بگذارید .

اپلیکیشن برنامه ریزی قبل از سفر

سخن هایی

اپلیکیشن‌ های برنامه ریزی سفر به گردشگران و کسب وکارهای گردشگری کمک می کند سفر خوب و راحتی را تجربه کنند از طرفی هزینه های گردشگران به خوبی کاهش پیدا کند. ما در این قسمت اپلیکیشن های برنامه ریزی قبل از سفر را معرفی کردیم که بتوانید به راحتی مقاصد گردشگری خود را انتخاب کنید در آینده اپلیکیشن‌ های برنامه ریزی سفر برای حین و بعد از سفر را نیز معرفی می کنیم .

سالار کهزادی

دکتری گردشگری از دانشگاه مرسین ترکیه، مدرس دانشگاه و علاقه مند به حوزه فناوری های نوین و اقتصاد اشتراکی در گردشگری. . عاشق این جملات هستم We rise by lifting others Lifelong learner Less is more

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

  0