نوین توریسم

اینفلوئنسرهای گردشگری چه می کنند + لیست اینفلوئنسرها

لیست اینفلوئنسرهای گردشگری ایران

اینفولئنسر مارکتینگ در گردشگری

اینفلوئنسرهای گردشگری یکی از تاثیرگذارترین کانال های ارتباط کسب وکارهای گردشگری و گردشگران هستند که تاثیر بسیار زیادی بر روی کاربران و علاقمندان حوزه سفر می شود.

اما این روزها در اینستاگرام با طیف وسیعی از اینفلوئنسرها روبه رو می‌شوید که علاوه بر معرفی مناطق گردشگری ایران و جهان، به طور غیر مستقیم کسب درآمد می‌کنند. در واقع اینفولئنسر مارکتینگ در حوزه گردشگری با این که در ایران خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد ولی در جهان بسیار کاربردی و مهم است.توسعه‌ی گردشگری پایدار در مناطق دور افتاده، از جوامع کوچک [ساکن در آنجا] و معیشت آن‌ها حمایت می‌کند و می‌تواند ازدحام گردشگران را در محل‌هایی که از مناظر دلرباتری برای عکاسی برخوردار هستند، جبران کندو در این بین اینفلوئنسرهای گردشگری یکی از ارکان توسعه این مقاصد هستند. .

در واقع وبلاگ‌نویسی مسافرتی یا به اصطلاح، اینفلوئنسرهای گردشگری، پدیده‌ای تازه متولد شده هستند که امروزه برای کسب وکارها یک منبع کاملا اثر بخش برای برندسازی؛تبلیغات و ارتباطات با مخاطبان خود هستند.

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از زیرمجموعه‌های بازاریابی ارتباطات است. اگر معنای کلمه مدیریت را استفاده از توانایی دیگران در انجام دادن کارها در نظر بگیرید، معنای اینفلوئنسر مارکتینگ، استفاده از ارتباطات دیگران در تبلیغ و اطلاع‌رسانی محصولات و خدمات سازمان است که متاسفانه در صنعت گردشگری کمتر مورد استفاده قرار گرفته است.

اینفلوئنسرهای گردشگری

اثر بخشی اینفلوئنسرهای گردشگری

کیکو ماتسورا (Keiko Matsuura)، کارشناس روابط عمومی سازمان ملی گردشگری ژاپن، به CNN Travel می‌گوید:

اگر مردم فعالانه به لایک کردن پست‌های اینفلوئنسرهای گردشگری  و نوشتن نظر زیر آن‌ها ادامه بدهند، این نشان می‌دهد که آن‌ها تحت‌تاثیر مقصد قرار گرفته‌اند. ما نظرات مردم را دنبال می‌کنیم و وقتی کاربری اکانت‌های دیگر را تگ می‌کند یا درباره‌ی مقصدی نظری می‌نویسد، متوجه می‌شویم. این نشان می‌دهد که آن‌ها مقصد موردنظر را به فهرست سفرهای مجازی خود افزوده‌اند. افراد در صورتی تاثیرگذار خواهند بود که نرخ مشارکت در پست‌های آن‌ها بالاتر از ۳.۵ درصد باشد.

هچنین کیمرون کوریون (Kimron Corion)، مدیر ارتباطات اداره‌ی گردشگری گرنادا می‌گوید سازمان وی «موفقیت‌های زیادی در تعامل با اینفلوئنسرهای خرد و کمتر تاثیرگذار که برخی از خدمات ما را به‌صورت موثر در معرض دید همگان قرار می‌دهند، داشته است». البته، این‌گونه تعاملات هم ارزان نیستند. در واقع امروزه می توان این ادعا را کرد که میکرواینفلوئنسرها در صنعت گردشگری به اندازه ماکرو اینفلوئنسرها برش و کارامدی داشته باشند.

اما این مسئله که کدام انفلوئنسر از اثر بخشی بالایی برخوردار است و می تواند اهداف کسب وکارها را به ثمر برساند یکی از چالش های این حوزه و دغدغه های مدیران بازاریابی کسب وکارهای گردشگری است.

یکی از چالش‌ها برای انتخاب اینفلوئنسر، انتخاب اینفلوئنسر واقعی از غیرواقعی است؛ کاری که معمولا با بررسی دقیق و دستی بازخوردهای مخاطبان و یافتن پاسخ‌هایی که دنبال‌کننده‌های اتوماتیک را لو می‌دهد، انجام می‌شود. بلاگرهای ساختگی هم دلیل دیگری هستند که باعث محتاط‌شدن بیش از حد بازار شده است.

فلورنسیا گروسی، مدیر تبلیغات بین‌المللی برای شرکت «Visit Argentina» می‌گوید:

هر پروفایل را تجزیه‌وتحلیل می‌کنیم تا مطمئن شویم که آن‌ها فرد مناسب هستند. ما به‌دنبال محتوایی با داستان‌هایی پویا و جالب هستیم که دنبال‌کننده‌ها را به تجربه‌ی آن رویدادها دعوت کند.

هچنین یکی از متخصصین گردشگری قطر می گوید: اینفلوئنسرها، سرمایه‌ای در جهت ارتقای مقصد خواهند بود، با بیشتر شدن نقش رسانه‌های اجتماعی در برنامه‌ریزی سفر، ما به سوی همکاری با اینفلوئنسرها سوق داده شدیم که این امکان را به ما می‌بخشد تا قطر را از جوانب مختلف به دیگران نشان بدهیم.

متخصص دیگری در حوزه گردشگری می‌گوید در عصر گردشگری جمعی، که معمولا مسافران در آن متهم هستند که به‌خاطر هجوم فراوان به مکان‌ها به آن‌ها آسیب می‌رسانند، اینفلوئنسرها می‌توانند نیروی خوبی، به‌ویژه، برای تبلیغ مقصدهای کمتر شناخته شده باشند.

اینفلوئنسرهای گردشگری ایرانی

لیست اینفلوئنسرهای گردشگری ایران

در لیست زیر می توانید با اینفلوئنسرهای گردشگری صنعت گردشگری آشنا شوید و از وضعیت فالور و فاووینگ های آن ها آشنا شوید. در این لیست بهترین افراد تاثیر گذار صنعت گردشگری را مشاهده کنید در آینده تلاش می کنیم اینفلوئنسرهای خارجی را نیز به این فهرست اضافه کنیم.

نام اینفلوئنسر گردشگریایدی اینستاگرامتعداد فالوورتعداد فالووینگ
هدی رستمیhodarostami۴۱۷k۹۱۰
آسوده ایمرasuhsworld۳۵۳k۶۲۶
صحراsahrazn۱۷۵k۷۰۴
مهسا نعمتmahsanemat۱۴۶k۷۸۰
نفیسه رجب پورnafiserajabpour۱۳۵k۸۲۵
ستاره معتضدیsetareh.motazedi۱۲۸k۷۰۵
ملیکا بکاییmelliiic۱۲۳k۶۰۰
کرگدن نارنجیorange.rhino۱۰۳k۵
ماهنی صالحmaahnisaleh۸۵k۷۵۰
ندا منمnedamonem۴۳٫۵k۱۲۰۰
مینا معظمیmina.moazeni        ۵۰k۵۸۳
مهرزاد الیاسیmahzad.el۲۸٫۸k۸۵۰

سخن نهایی در باب اینفلوئنسرهای گردشگری

اگر می خواهید برای کسب وکار و محصولات خود را تبلیغ کنید،برندسازی کنید و ارتباطات خود را توسعه دهید می توان از اینفلوئنسرهای گردشگری استفاده کنید این روش یکی از تکنیک های رایج بازاریابی گردشگری محسوب می شود که می توانید در ایام مختلف و کمپین های مختلف از آن استفاده کنید. اما باید بدانید که انتخاب این اینفلوئنسرها امر مهم و حیاتی است. در اینجا سعی کردیم لیستی از اینفلوئنسرهای گردشگری را معرفی کنیم و همواره آن را آپدیت کنیم.

baset rostami

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *

    0