نوین توریسم

١٠ استارتاپ گردشگری ثروت ساز صنعت گردشگری اروپا

استارتاپ گردشگری اروپا

 استارتاپ های گردشگری اروپا

استارتاپ گردشگری نمونه نوینی از کسب وکارهای صنعت گردشگری هستند که انقلاب بزرگی به پا کرده اند که می توانند این صنعت را تغییر دهند در واثع همانطور که در میکروکتاب انقلابیون صنعت گردشگری گفته ایم اینده صنعت گردشگری در دستان استارتاپ های گردشگری است.

با موج گرمای هفته های أخیر اکثرکشورهای اروپایی که تابستان و همه تفریحات آن را شامل می شود، ما از این فرصت استفاده می کنیم تا شما را با ١٠ استارتاپ گردشگری اروپا آشنا کنیم که در حال تغییر روال سفر در سال ٢٠١٨ هستند.

داغترین قطب های نوآوری در صنعت گردشگری به اروپا اکنون آمستردام، پاریس، برلین، بارسلونا و لندن است. ما می توانیم علاوه بر برنامه های جستجو و سرویس های یکپارچه؛ تجارت گردشگری،سرچ اتوماسیون، خرید نرم افزار از طریق پلت فرم های پیام رسان را نیز مشاهده کنیم.

۱۰ استارتاپ گردشگری معروف در اروپا

در اینجا١٠ استارتاپ گردشگری ناب، که از سال ٢٠١۴ به بعد تأسیس شده اند، که در حال حاضر موج های بزرگی را در صنعت گردشگری اروپا ایجاد کرده اند را به شما معرفی می کنیم.

Hotelchamp

استارت آپ گردشگری اول : Hotelchamp

در سال ٢٠١۵ در آمستردام تأسیس شد و مجموعه ای از ابزارهای تطبیقی با هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را ارائه می دهد که درآمد مستقیم هتل ها را افزایش می دهد و به آنها در ایجاد مشتری مداری کمک می کند. بنیانگذاران، کاسپر و کریستین می گویند که این سرویس تعامل میهمانان را افزایش می دهد و یک تجربه شخصی را ارائه می دهد، در حالیکه آینده ای پایدارتر را ترویج می کنند که در آن بر هتل ها کنترل بیشتری داشته باشند و کمتر به شخص ثالث وابسته باشند. استارتاپ مستقر در آمستردام که بیشتر از ١٠٠٠ هتل را در بیش از ۴٠ کشور جهان، پشتیبانی می کند و طی دو سال به تیمی متشکل از ۵٠ کارمند افزایش یافته است. نمونه کارهای این مجموعه Athenaeum در لندن و هتل Palazzo Versace در دبی است که تا کنون بالغ بر ۴ میلیون یورو بودجه دریافت کرده است.

Travelperk

استارت آپ دوم : Travelperk

در سال ٢٠١۵ در بارسلونا تأسیس شد، به افراد و شرکت ها اجازه می دهد تا سفرهای تجاری را مدیریت و رزرو کنند.

علاوه بر آوی میر، بنیانگذار Travelperk نیز در گذشته هتل نینجا را به Booking.com فروخته است، او می گوید: “اگر در برلین گیر کرده باشید و همه پرواز ها لغو شده اند، ما پرواز را پیدا خواهیم کرد تا شما را به خانه بازگردانیم.” خاویر و ران، تیم بنیانگذاران را کامل می کنند. از  ویژگی های برتر Travelperk ، می توان به صورت حساب متمرکز، ایمیل های برنامه سفر و ادغام هزینه ها برای ارائه خدمات یک مرحله ای فروشگاه به کاربران اشاره کرد. رشد سریع این استارتاپ مسافرتی تا به امروز ٣٠ میلیون دلار جمع آوری کرده است و آنها در کنفرانس TNW در آمستردام در سال ٢٠١٧ در مسابقه مقدماتی استارتاپ مقیاس برنده شدند.

Flio

استارت آپ سوم: Filo

در ماه چهارم سال ٢٠١۴ توسط ستیفان تأسیس شد. Filo تصمیم گرفت تا از زمانی را که در فرودگاه می گذرانید بیشترین استفاده را ببرید.Filo رایگان است و اطلاعات پرواز را به شما نشان مى دهد،Filo نکاتی در مورد سرویس به شما می دهد، شما را به wi-fi متصل می کند، نقشه های فرودگاه را به شما نشان می دهد، به شما امکان می دهد پرواز خود را روی نقشه ببینید تا بتوانید مکان خود را بیابید و موارد دیگر را پیگیری کنید. شما همچنین می توانید نکات و توصیه های خود را با ما در میان بگذارید. این استارتاپ در هامبورگ رشد کرد و بعدها توانست در شرکتLastminute  وBrent Hoberman سرمایه جذب کند.

Medigo

استارت آپ گردشگری چهارم : Medigo

این شرکت توسط پاول و ساموت در سال ٢٠١۴ در برلین تأسیس شده است، با این هدف که به عنوان یک بستر جستجو و مشارکت آنلاین عمل کند و بیماران و پزشکان را در سطح جهان به هم متصل کند. شروع گردشگری پزشکی با هدف دسترسی آسان مراقبت های بهداشتی و کمک به بیماران از طریق ایجاد کلینیک های با کیفیت و پزشکان متخصص و همچنین کوتاه کردن زمان انتظار و درمان های مناسب تر نسبت به کشور خود دارد. این استارتاپ خدماتی با بیش از ٩٠٠ بیمارستان برتر معتبر بین المللی و هزاران پزشک متخصص در بیش از ٣٠ کشور جهان در ارتباط است. این شرکت تا کنون ٨٣/١١ میلیون دلار جمع آوری کرده است. این پلتفرم کاملاً رایگان است و در حال حاضر به ۵ زبان؛ انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی و فرانسوی در دسترس است.

Comtravo

Comtravo در برلین و بعد آمستردام و بارسلونا پدید آمد و با همکاری  اتحادیه اروپا برای نوآوری در سفر بوجود آمد واستارتاپ comtravo شامل شرکت های برتر آلمانی نیز می شود. این شرکت تازه تأسیس در سال ٢٠١۵ توسط جانیک، مایکل و سایمون در برلین تأسیس شد، این شرکت جوان، پلت فرمی ارائه می کند که از پردازش زبان اصلی و فناوری هوش مصنوعی و کارشناسان گردشگری تشکیل شده که برای خدمات سریع سفر تجاری از طریق ایمیل، پیام کوتاه، اسکایپ و یا پلت فرم خودرزرواسیون استفاده می کند. Comtravo تا کنون ۵/٨ میلیون یورو بودجه از سرمایه گذارانی از قبیل Howzat Partners ،Monkfish Equity، Project A جمع آوری کرده است.

Bidroom

Bidroom

در سال ٢٠١۴ توسط کاسپر و مایکل تأسیس شد. این استارتاپ ایده ای ساده و قدرتمند است و هیچ هزینه دیگری برای هتل ها جز ١۴٩ یورو ندارد. در عوض، سالانه ۵٩ یورو برای هزینه دسترسی کامل  پرداخت می کند. سایر سیستم عامل های رزرواسیون می توانند تا ٣٠ درصد از نرخ رزرو را داشته باشند، که این کابوسی برای هتل های مستقل و زنجیره ای کوچک می باشد. ویزا ، صادر کننده کارت اعتباری، متوجه اختلال در این مدل شد و به Bidroom نزدیک شد و این بستر را برای مشتریان خود در اروپا فراهم کرد. Bidroom تا کنون حدود ۶ میلیون یورو از سرمایه گذاران مانند سامی سوایریس را که یک مولتی میلیونر مصری است، جذب کرده است.

Destygo

Destygo

فرق بین تأمین کنندگان  چت بات از طریق ایجاد یک پلتفرم استاندارد هوش مصنوعی در صنعت سفر(گردشگری) است. ایده Destygo ایجاد چت بات هایی برای مسافرت افراد است که در سال ۲۰۱۶ شکل گرفت. استارتاپی مسافرتی، مستقر در پاریس که از گروه شتاب دهنده هواپیمایی بین المللی هنگر ۵۱  فارغ التحصیل شده است و دستیارهای صوتی و پیامکی را برای شرکت هایی از قبیل خطوط هوایی Iberia ساخته است. Destygo تا کنون ١ میلیون یورو از سرمایه گذاران مانند پارتک ونچرس و آکور هتل جذب کرده است.

correYvuela

Corre Yvuela یک استارتاپ چت بات در بارسلونا است که کاربران می توانند تنها با  سه پیام در واتس آپ,  مسنجر, تلگرام یا حتی پیام کوتاه پرواز کنند. از طریق تلفن هوشمند خود می توانید یک سفر برنامه ریزی کنید و چت بات بهترین گزینه سفر و یک لینک امن را برای شما فراهم می کند که در آن می توانید هزینه پرواز خود را بصورت آنلاین پرداخت کنید. در سال ٢٠١۶ توسط یوان وکارلوس تأسیس شد و تا کنون ارزش آن حدود ٧٧۵ هزار یورو افزایش یافته است.

Corre Yvuela یک گزینه برای کاربر است که پروازهای خود را در اینترنت خریداری کند، زیرا بهترین گزینه پرواز را به روشی سریع و راحت از طریق پیام رسانی فوری و پیامکی ارائه مى دهد.

Holidu

Holidu

در سال٢٠١۴ در مونیخ توسط جوهانس و مایکل تأسیس شده است. Holidu کمک می کند تا بهترین اقامتگاه های اجاره ای در تعطیلات را از وب سایت های پیشرو سفر انتخاب کنید. این وب سایت، برنامه قیمت ها و نظرات کاربران را مقایسه کرده و گزینه های اجاره املاک در تعطیلات را بر این اساس، رتبه بندی می کند. این شرکت که در اولین کنفرانس ای یو استارتاپ در سال ۲۰۱۴ شرکت کرده بود، تا کنون حدود ۴/۶ میلیون دلار سرمایه را با کمک سرمایه گذاران و مربیان  بوکینگ، سپوتیفای، زلندو جذب کرده است تا در سطح جهانی رشد کنند.

Snaptrip

Snaptrip

درسال ۲۰۱۴ توسط دان هریسون و متیو فاکس درلندن تاسیس شد. Snaptrip قصد دارد تعطیلات را با قیمت مناسب وبا تخفیف ۵۰ درصد در کلبه های ایرلند و انگلستان پیدا کند، و هدف آن تبدیل شدن به سایت پیشتاز انگلستان برای استراحت چند دقیقه ای درایام تعطیلات دراملاک خود است. استارتاپ سفر تا کنون بالغ بر ۲/۸ میلیون دلار جمع آوری کرده است.

استارتاپ گردشگری

استارتاپ های گردشگری

 بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم جاذبه‌ های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه ‌های طبیعی را در جهان دارد و مهم تر اینکه یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه و جهان از لحاظ امنیت برای گردشگران خارجی محسوب می شود. استارت آپ های گردشگری برای صنعت گردشگری در ایران امیدی تازه و فرصتی مغتنم برای پویا سازی و رشد صنعت هستند که می بایست به آن ها توجه کرد و با آموزش مهارت گردشگری می توان در این زمینه پیشرفتی چشمگیر داشت.

novintourism

نوین توریسم دانشگاه آنلاین گردشگری کشور

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *

    0