نوین توریسم

۱۰ مقصد گردشگری عشاق که در جهان مشهور هستند

مقصد گردشگری عشاق

گردشگری باعلایق خاص و ویژه یکی از اشکال گردشگری جایگزین به شمار می‌رود. انواع جاذبه‌های ویژه که به خصوص الزاما به ویژگی‌های فرهنگی و طبیعی وابسته نیستند، برای گردشگران نسل حاضر از جذابیت خاصی برخوردار هستند. رویدادهای خاص نظیر مسابقه‌های ورزشی، نمایشگاه‌ها و نمایش‌ها، مناسبت‌های خاص و … می‌توانند برای دوره‌ای کوتاه یک جاذبه عمده به حساب آیند. برخی از این رویدادهای گردشگری برای جذب جهانگردان سازماندهی شده‌اند، و یا می‌توان گفت برای آنها جذابیت بیشتری دارد. همچنین می‌توان اعتبار ملی و منطقه‌ای به آنها اختصاص داد. از این نکته نمی توان غافل شد که رویدادهای با علایق ویژه، مانند روز ولنتاین، در سراسر دنیا از جذابیت خاصی برخوردار است و این می‌تواند فرصتی برای کسب و کارهای گردشگری فراهم کند. به همبن خاطر در ابن مقاله ده مقصد گردشگری عشاق را معرفی خواهیم کرد.

روز ولنتاین و آمارهای بین‌المللی

در این مقاله ۱۰ مقصد گردشگری عشاق را معرفی می‌کنیم که هر  ساله میزبان زوج‌های عاشق در سراسر دنیاست. روز ولنتاین یکی از مهم ترین روزهایی است که عشاق سراسر جهان به آن اهمیت فراوانی می‌دهند و از هفته‌ها و ماه‌های قبل به دنبال مقصدی هستند تا در ۱۴ فوریه  در کنار هم باشند و این روز را جشن بگیرند. بر اساس آمارهای گزارش فدارسیون ملی خرده فروشی،  شواهد نشان می‌دهد مردم ایالت متحده حدود ۱۹٫۶ میلیارد دلار برای سال ۲۰۱۸ صرف خرید هدیه ولنتاین کردند. بر اساس گزارش‌های CNN، روز ولنتاین، یک روز تعطیل گران‌قیمت است و به‌طور متوسط، مردم برای جشن گرفتن ۱۳۱ دلار هزینه می‌کنند و نزدیک به ۲۲۴ میلیون گل رز در این روز هدیه داده می‌شود.

همچنین بر اساس تحقیق NRF متوسط هزینه‌های هر فرد از ۱۳۶ دلار به ۱۴۳ دلار افزایش پیداکرده، این در حالی است که افراد ۲۵-۳۴ ساله بیشترین هزینه را با میانگین ۲۰۲ دلار برای مخاطبان خاص خود انجام می‌دهند. همچنین NRF دریافت که با این که انتظار می‌ورد عمده این هزینه صرفه همسر یا شریک عاطفی شخص شود ولی افراد به سایر نزدیکان و دوستان خود مانند دوستان، همکلاسی‌ها،معلمان و… نیز هدیه روز ولنتاین می‌دهند.

کسب وکارهای گردشگری و فرصت کسب سود

بر اساس داده‌های منتشر شده مبنی بر میزان هزینه کرد افراد در روز ولنتاین، کسب و کارهای حوزه گردشگری و سوغات نیز می‌توانند سهمی از این بازار پر سود داشته باشند. با فرهنگ سازی مناسب در زمینه نوع هدایای افراد، کسب و کارهای کوچک و خانگی نیز می‌توانند وارد این حوزه شده و پکیج‌های مناسبتی تهیه کنند. همینطور آژانس‌های مسافرتی می‌توانند با فراهم آوردن پکیج‌های مناسب برای زوج‌های جوان، به مناسبت روز عشاق، بازارهای خاص و نیازهای خاص را هدف بگیرند. در ادامه برخی از جذاب‌ترین جاذبه‌ها را برایتان آماده کرده‌ایم.

۱۰ مقصد گردشگری عشاق

اگر شما هم می‌خواهید با زوج و همراه خود به یکی از مقاصد و جاذبه‌های گردشگری زیبا و مناسب بروید و لحظات مفرحی داشته باشید در این مقاله ۱۰ مقصد گردشگری عشاق را معرفی می‌کنیم که در جهان مورد استقبال و تجه عشاق مختلف در سرتاسر جهان قرار گرفته است. این ده مقصد عمدتا از جاذبه‌های گردشگری مطرح دنیا بوده و گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید بدانید زوج‌های عاشق کدام مقاصد گردشگری را انتخاب می‌کنند.

سان فرانسیسکو

به گزارش WalletHub ، سانفرانسیسکو برای جشن گرفتن روز ولنتاین ، رمانتیک ترین و مقرون به صرفه ترین مقصد گردشگری عشاق را به خود اختصاص داده است. این شهر دارای فروشگاه جواهرات و شکلات  متعددی است و عشاق به راحتی می‌توانند برای خود هدیه مناسب تهیه کنند. هر چند بر اساس گزارش وات‌هاب این شهر اصلا آب و هوای آرامی‌ندارد و جزو بدترین شهرهاشت.

سانفرانسیکو و روز عشاق

گرانادای اسپانیا

جذابیت‌های معماری اندلس،حمام‌های عربی،خیابان‌های شگفت انگیز در گرانادای اسپانیا باعث شده تا به عنوان یکی از مقاصد گردشگری برای زوج‌های عاشق تبدیل شود. اگر می‌خواهید به با زوج خود لحظات عاشقانه ای را سپری کنید گرانادای اسپانیا یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری است.

پراگ، جهموری چک

سفر در روز عشق به پراگ در جمهوری چک یکی از بهترین و جذاب ترین گزینه‌هایی است که زوج‌های عاشق در سرتاسر دنیا آن را برای مسافرت انتخاب می‌کنند.

براگ،بلژیک

مصداق بارز یک شهر قرون وسطایی که به شدت در بین عشاق محبوبیت خاصی دارد. این شهر از معماری خاصی برخوردار است، سنگ فرش‌های متفاوتی دارد و به همین خاطر براگ به عنوان مقصد گردشگری عشاق و یکی از مکان‌های دیدنی بلژیک است.

بالی؛اندونزی

زوج‌هایی که عاشق آب و هوای گرم هستند به دنبال معابد شگفت انگیز هستند و می‌خواهند از مناظر دیدنی و کمیاب لذت ببرند، توصیه می‌کنیم بالی اندونزی را برای سپری کردن تعطیلات خود انتخاب کنید.

سانتورینا، یونان

یکی از مقصدهای گردشگری مورد علاقه زوج‌های عاشق سانتورینا یونان است این مقصد که به روستای سفید مشهور است؛ سواحل شگفت انگیز و  صخره‌های بزرگی دارد. به عنوان زوجی که به دنبال آرامش هستند این مقصد گردشگری انتخاب درست و خوبی است.

بوینس آیرس؛ آرژانتین

اگر برای سفر روز ولنتاین خود هوس عبور از اقیانوس ندارید ، شهر پرطرفدار بوینس آیرس را به شما پیشنهاد می‌دهیم. رقص، آواز و تفریح یکی از بهترین تفریحاتی است که در سفر ولنتاین خود در این شهر آرژانتین تجربه کنید.

پروانس ؛ فرانسه

نمی‌شود از عشق و عاشقی صحبت کرد ولی فرانسه و جاذبه‌های زیبای آن نقشی نداشته باشند. در این میان شهر پروانس گل سر سبد مکان‌ها و جاذبه‌های دیدنی این کشور است که میعادگاه عاشقان است، اگر به  طبیعت،مزارع گل رز، اسطوخودس و گل یاس علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم محبوب خود را به پروانس فرانسه بیارید تا مدهوش این همه زیبایی شود.

سخن نهایی

زوج‌های عاشق همیشه به دنبال مقاصدی جذاب و دیدنی برای سپری کردن اوقات فراغت خود هستند. آن‌ها می‌خواهند روز عشاق را در مکان‌های دیدنی و تاریخی جشن بگیرند. در این مقاله ده شهر جذاب و دیدنی دنیا که توسط زوج‌های عاشق به عنوان مقصد گردشگری عشاق شناخته می‌شوند معرفی شد.اگر شما هم مکان دیدنی و مقصد جذابی می‌شناسید حتما برایمان کامنت کنید تا به این مکان‌ها اضافه کنیم.

بشری مهاجر

بشری مهاجر هستم در زمینه توسعه و برنامه ریزی تخصص دارم از دانشگاه هنر اصفهان ارشد گردشگری گرفتم.

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *

    0