نوین توریسم

آژانس مسافرتی فیزیکی در عصر دیجیتال چه باید بکند

آژانس مسافرتی فیزیکی

آژانس های مسافرتی و عصر دیجیتال

آژانس های مسافرتی فیزیکی در عصر تحول دیجیتال چه کار باید بکنند؟ رهیافت درست در عصر تجارت الکترونیک چیست؟ آیا به مرگ آژانس مسافرتی فیزیکی نزدیک می شویم؟ در مقاله نوین توریسم به عنوان مرجع آموزش گردشگری  به این سوال پاسخ می دهیم

همچنان که امروزه خرید آنلاین به صورت گسترده وجود دارد و محبوبیت بسیاری در بین مردم جهان پیدا کرده است، در گذشته برای خرید می بایستی در محل حضور داشت و خود این زمان زیادی را از فرد می گرفت. به طور معقولانه، مسافران از امنیت خرید آنلاین پروازها و هتل ها توسط خودشان اعتماد نداشتند. آنها نمی توانستند به پورتال های سفر آنلاین اعتماد کنند.

اما با افزایش تجارت الکترونیک، رزروهای بدون نیاز به آژانس مسافرتی باعث جذب مسافران به این سمت شد. امروزه، هیچ کسی نمی تواند راحتی و بی دردسر بودن رزروهای آنلاین را انکار کند که توسط آژانس های مسافرتی به مسافران امروزی ارائه می شود و از طرفی رزرو بسته های سفر که توسط آژانس های مسافرتی فیزیکی ارائه می شود کمتر مورد استقبال مسافران قرار می گیرد.

امروزه تا چه میزان آژانس های مسافرتی آنلاین محبوب هستند؟

تحقیقات نشان می دهد که آژانس های مسافرتی آنلاین برای ۹۵ درصد مسافران آمریکایی گزینه مطلوبی است، از هر ۵ سفر ۴ سفر توسط مسافران اروپایی در سال ۲۰۰۸ انجام شده است و تقریبا ۵۰ درصد استرالیایی ها به خارج از کشور سفر کرده اند.

فوری بودن، سرعت و راحتی رزرو در هر زمانی و از هر مکانی، تنها برخی از دلایل آن هستند.

در اینجا دلایل دیگری برای محبوبیت آنها وجود دارد:

 • نبود کمیسیون آژانس مسافرتی
 • برای برنامه های ساده سفر به خوبی کار می کند
 • ابزار و گزینه های سایت، این امکان را به مسافران می دهد تا گزینه های سفر را سریع تر مقایسه کنند
 • امکان صرفه جویی در استفاده از منابع آنلاین که خود این تخفیف های بزرگی را نصیب هم شرکت ها و هم مسافران می کند و این موردی است که آژانس های سفر از آن بی نصیب هستند.

البته، این منافع دارای قیمت های گزاف و گرانی هستند. زمان صرف شده برای برنامه ریزی تعطیلات بدون آژانس مسافرتی فیزیکی می تواند تا ۹۵/۲۲ ساعت از یک رسانه دیجیتالی سفر برای مسافران آمریکایی در شش هفته قبل از رزرو را به خود اختصاص دهد.

https://www.ekitravels.com/wp-content/uploads/2018/05/travel-tour-agency-in-miami-1080x628.jpg

 زمان یا پول- چه چیزی ارزش پس انداز کردن دارد؟

گفته شده است که مسافرانی که کمتر نگران مسائل مالی هستند و بیشتر به بهره وری اهمیت می دهند، بیشتر تمایل دارند تا یک آژانس مسافرتی تمام فرایندهای پردردسر و پیچیده سازمانی را به جای آنها انجام دهند. این مورد  به طور خاص برای مسافران شرکت های بزرگ نیز صادق است که غالبا قراردادهای بلندمدتی با آژانس های مسافرتی دارند که سلایق ویژه و محدودیت های بودجه آنها را درک می کنند و به راحتی از رزرو آنلاین شرکت های مسافرتی منصرف می شوند.

به طور مشابه، مسافران لوکس و پولدار غالبا تصمیم می گیرند تا آژانس های مسافرتی برنامه های سفارشی سفر آنها را برنامه ریزی کنند. بودجه های بیشتر این امکان را به چنین مسافرانی می دهد تا مزایای داشتن یک آژانس مسافرتی شخصی را با یک پرواز ارزان قیمت مقایسه کنند.

همه موارد فوق نشان می دهد که هنوز نیاز به آژانس های مسافرتی وجود دارد. در واقع، موارد زیادی وجود دارد که هنوز رزرو توسط آژانس مسافرتی گزینه ای ترجیحی است- برای مثال، مسافران آلمانی بیش از ۹۰ درصد از زمان خود را صرف انتخاب و طراحی سفر می کنند و همین باعث انتخاب آژانس های مسافرتی شده است.

پس چطور ممکن است که اکثریت آژانس های مسافرتی فیزیکی موجود ترافیک مسافر کمتری را نسبت به آژانس های مسافرتی آنلاین در حال ظهور دارند؟

سال ۲۰۱۹ و آژانس های مسافرتی فیزیکی!

دلیل اینکه بسیاری از آژانس های مسافرتی فیزیکی در حال سقوط هستند این است که آنها هنوز کسب و کاری را ادامه می دهند که چندین دهه پیش انجام می دادند. این آژانس ها نه تنها فرایند کسب و کار خود را با سبک مدرن و امروزی هماهنگ نمی کنند بلکه خود را با تحول دیجیتال نیز سازگار نمی کنند که واقعا می تواند به کسب و کارشان کمک کند.

با ترکیب مزایای آژانس های مسافرتی با راحتی و تسهیلات پلتفرم های سلف سرویس، کسب و کارها می توانند عملیات خود را بهبود ببخشند، خدمات اتوماسیون ارائه بدهند و فرآیندهای خود را سفارشی کنند.

هر چه نرم افزارهایی که دارید بیشتر باشد آیا به همان اندازه نیز بهتر است؟

جدا از رزروهای هتل و پرواز، عملیات روزانه یک آژانس مسافرتی معمولا شامل برنامه ریزی، ایجاد برنامه تور، خدمات مشاوره، رزرو فعالیت، مذاکره با فروشندگان، ایجاد تورهای شخصی سازی شده و یافتن بهترین نرخ متناسب با بودجه مسافر است.

اگرچه راه حل های آنلاین موجود در بازار که در نوع خاصی از عملیات تخصص دارند در دسترس همگان است اما اکثر آنها می دانند که این کار با دست یا در صفحات اکسل انجام نمی شود. اگرچه بسیاری از آژانس ها، فرایندهای کسب و کار دستی خود را ارتقا داده اند اما هنوز بیشتر آنها از انواع کمی از نرم افزارها آن هم برای فعالیتی خاص استفاده می کنند. اما آیا استفاده از ۵ نوع مختلف نرم افزار واقعا راحت و مناسب است؟

اژانس مشافرتی

سوال این است آیا بهتر است افراد بیشتری را استخدام کنید یا از نرم افزارهای سفر استفاده نمایید

تعداد بیشتری از رزروها به این معنی است که آژانس های مسافرتی باید افراد بیشتری را استخدام کنند تا کارهای دفتر را به عهده بگیرند. استخدام افراد بیشتر نیازمند هزینه های بیشتری نیز هست. با استفاده از نرم افزارهای باکیفیت سفر که کل فرایند کسب وکارها را پشتیبانی می کنند می توانید در منابع و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

مهمتر از همه، می توانید از تنوعی از شکل های متفاوت برای بخش های مختلف فرایند کسب و کار خود استفاده کنید که خود این برای کسب وکار شما قابل سفارشی سازی است. استفاده از پلتفرم های آنلاین سفر نه تنها باعث پس انداز پول بیشتری برای کسب و کار شما می شود بلکه منافعی را برای شما به ارمغان می آورد که تنها سیستم های دیجیتال این امکان را فراهم می کنند. سرعت، دقت، اتوماسیون و تمرکز تمام کسب و کارها در یک مکان عملیاتی می شود.

چرا باید از نرم افزارهای سفر استفاده کنید؟

هنوز بعضی از مشتریان خاص و تعدادی از بازارها متقاضیان آژانس های مسافرتی سنتی هستند اما رقابتی ترین آژانس های مسافرتی آنهایی هستند که می توانند به نیاز هر نوعی از مسافر پاسخ دهند. در اینجا، اتخاذ تکنولوژی پیشرفته، صرفا یک پیشنهاد ساده نیست، بلکه اقدامی حیاتی است که به شما کمک می کند تا در میدان رقابت باقی بمانید.

نرم افزارهای سفر به آژانس های سفر و توراپراتورها کمک می کند تا کسب و کار خود را به شیوه ای موثرتر راه اندازی کنند و از طرفی باعث توانمندسازی آنها با استفاده از اتوماسیونی می شود که زمان بیشتری را برای بستن معاملات و نیاز کمتری را هم برای کارهای کاغذی و برنامه ریزی در اختیار آنها می گذارد.

گردشگری الترونیکی و آیانس مسافرتی

چطور می توان نرم افزار سفر خوب و مناسبی انتخاب کرد؟

نرم افزارهای خوب آژانس مسافرتی باید بتوانند مزایای آژانس های سنتی را ارائه دهند و باعث کارامدی فرایند کسب وکارتان گردد. خواه شما دنبال نرم افزار حسابداری، بازاریابی یا رزرواسیون باشید و خواه نرم افزاری که بتواند تمام بخش های کسب و کار شما را پوشش دهد، مراقب باشید که محدودیت و موانع تازه ای برای کاربر ایجاد نکنید که باعث پیچیده تر شدن فرایند سفر گردد و متقاعبا نماینده آژانس شما ترجیج دهد تا دوباره از صفحات اکسل استفاده کنند.

نرم افزار سفر، خود یک سرمایه گذاری است پس قبل از اینکه روی آن سرمایه گذاری کنید مطمئن شوید که با سیستم داخلی و بیرونی آن آشنایی کامل پیدا می کنید. از هر چیزی که مایلید بدانید دقیقا چگونه هست سوال بپرسید و مطمئن شوید که نرم افزار برای کسب و کار خاص شما کار خواهد کرد. آماده شوید تا کسب و کار خود را از اکسل به نرم افزارهای سفر انتقال دهید و یاد بگیرد چطور از نرم افزارهای جدید استفاده کنید که البته می تواند زمان بر باشد اما نسبت به زمانی که از نرم افزارهای بزرگ سفر استفاده می کنید که باعث صرفه جویی زیادی هم می شوند قابل مقایسه نیست.

یک نمایش دموی شخصی را درخواست کنید

برای اینکه بدانید چه نرم افزاری برای کسب و کار شما مناسب است و به خوبی کار می کند از نمایش دموی سفارشی استفاده کنید که توسط مشاوران نرم افزار سفر پشتیبانی می شود. زمانی که شما جستجوی عمیقی را از فرایندهای کسب و کار منحصر به فردتان انجام می دهید مشاوران نرم افزار قادرند تا نرم افزارهایی را پیشنهاد کنند که کسب و کار شما بیشترین نفع را از آن ببرد.

سخن نهایی در باب آژانس های مسافرتی فیزیکی

آژانس های مسافرتی فیزیکی باید به دنبال دهیافت های درست و اثر بخش باشد و از فضای دیجیتال به صورت کاربردی و درست بهره گیری کنند امروزه میدان رقابت تغییر کرده و جذب گردشگر خارجی و داخلی بدون درک مفهوم رقابت و میدان جنگ امکان پذیر نیست.

novintourism

نوین توریسم دانشگاه آنلاین گردشگری کشور

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

  0