نوین توریسم

فرصت های پولساز کارآفرینی در گردشگری ماجراجویانه

کارافرینی در گردشگری ماجراجویانه

فرصت کارآفرینی در گردشگری ماجراجویانه

امروزه با ورود تکنولوژی، جوانان به شدت به سمت سرمایه گذاری های کارآفرینی در صنعت گردشگری و سفر تمایل پیدا کرده اند. گردشگری تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت های استخدامی شده است که توانسته است برای یک نفر از ده نفر اشتغال ایجاد کند. و در این میان گردشگری ماجراجویانه توانسته است تبدیل به یکی از انواع کسب و کارهای خود اشتغالی گردد که بیشترین خواهان را در بازار خاص گردشگری داشته است. آمارها نشان می دهد که این افزایش تا سال ۲۰۳۰ به صورت نمادین مورد انتظار فعالین این صنعت است. به هیمن خاطر ما در نوین توریسم می خواهیم به کارآفرینی در گردشگری ماجراجویانه هم بپردازیم.

کسب و کارهای سفرهای ماجراجویانه هر سال ۷۰ درصد رشد دارد که توراپراتورها این رشد سریع و مداوم را تایید کرده اند. در طول چند سال گذشته، تغییری اساسی در علایق مسافران از گردشگری فرهنگی یا قومی به سمت گردشگری ماجراجویانه ایجاد شده است که شامل جستجوی مناطق بکر و دورافتاده است. انجمن تجارت گردشگری ماجراجویانه (ATTA) این نوع گردشگری را به عنوان سفر یا توری تعریف کرده است که شامل محیط طبیعی، فعالیت های فیزیکی و غرق در فرهنگ های سنتی است.

فعالیت های ماجراجویی مثل بانجی جامپینگ، پیاده روی در ارتفاعات بلند، سافاری های حیات وحش، کایاک و غیره برپایه علایق و توانمندی های مسافران طبقه بندی شده است. این فعالیت ها طیف وسیعی از مشتری ها را به خود جذب می کند و به تنظیم اقتصاد محلی کمک می کند و به نوعی باعث تسهیل فعالیت های پایدار می شود. به علاوه، صنعت گردشگری ماجراجویانه فرصت های کسب و کار را برای جوانان و کارآفرینان مشتاق افزایش داده است.

https://static.toiimg.com/thumb/66461463/adventure-tourism.jpg?width=748&height=499

کارآفرینی در گردشگری ماجراجویانه و سرمایه گذاری

کارآفرینی در گردشگری ماجراجویانه دارای فرصت های زیادی است که باید آن ها را جدی بگیرید، در ادامه تعداد اندکی از فرصت های کارافرینی در حوزه گردشگری ماجراجویانه را معرفی می کنیم اما باید بدانید که این ها فقط تعداد اندکی از این حوزه هستند؛ می توانید با خلاقیت و نوآوری ایده های بیشتری کشف کرد.

 • کسب و کارهای محلی در مقیاس کوچک و کارآفرینی در گردشگری ماجراجویانه

از آنجا که فرهنگ سفر به مقاصد ماجراجویی ضروری است، مردم محلی منطقه اقدام به شروع کسب و کارهای کوچک مانند وسایل دست ساز فرهنگی و صنایع دستی، غذاهای سنتی و نوشیدنی، حمل و نقل و راهنماهای گردشگری کرده اند. با شروع کسب و کارهای در مقیاس کوچک، مردم محلی با افزایش تعداد مسافرین و همکاری با شرکتهای مبتنی بر تکنولوژی تمایل دارند که با سرعت زیاد حرکت کنند.

مسافران ماجراجویانه این روزها تمایل دارند تا احساس اصیل بودن از مکان را تجربه کنند و مایلند در خانه های مردم محلی زندگی کنند و با آنها تمام انواع غذاهای سنتی را تناول کنند. Airbnb نمونه خوبی از یک بازار مهمان نوازی است که شخصا مسافران را به مردم محلی متصل می کند. کارآفرینان جوان با استفاده از تکنولوژی به عنوان واسطه بین مردم محلی و شرکت های گردشگری اقدام به درآمدزایی برای شرکت خود می کنند و به مردم محلی این امکان را داده اند تا از پول بدست آمده از گردشگری نفع ببرند و به مسافران تجارب ارزشمندی ارائه دهند.

 • توراپراتورها و آژانس های با تکنولوژی پیشرفته

کار کردن به عنوان اپراتور تورهای ماجراجویی و آژانس های مسافرتی، کسب و کاری سودآور در سراسر جهان است. اپراتورهای ماجراجویی و شرکت های مسافرتی با تکنولوژی های پیشرفته که توانسته اند گزینه های مقرون به صرفه، مقاصدی بکر و ناشناخته و مکان هایی برای اقامت و گزینه های بهتر برای حمل و نقل ارائه کنند مورد ستایش بیشتر گردشگران قرار می گیرند. در جایی که دهها توراپراتور ماجراجو که به صورت آنلاین فعالیت می کنند ادامه دادن و مقاومت کردن در برابر این همه رقیب کاری است پرچالش اما تکنولوژی می تواند گزینه و راه حل مناسبی برای این مشکل باشد. بازار سفر آنلاین تورهای ماجراجویی می توانند بر روی یک شبکه غیر متمرکز و متمرکز ایجاد شود که در آن تمام اطلاعاتی که توسط اپراتورهای مختلف به اشتراک گذاشته شده و قابل دسترسی است را می توان به دست آورد. این شرکت ها می توانند اطلاعاتی در مورد بسته های تور ماجراجویی و به روز رسانی این تورها را در زمان واقعی ارائه دهند.

اپراتورهای تور نیز می توانند از تکنولوژی بلاک چین استفاده کنند تا امنیت داده های کاربر از جمله جزئیات تراکنش و هرگونه انتقال مالی افزایش پیدا کند. تمام اطلاعات مبادله شده توسط ارائه دهنده خدمات و مشتریان به صورت زمان بندی شده و رمزگذاری شده است و این به معنی امنیت و مطمئن بودن این نوع سایت ها است.

 • فرودگاه های و شرکت های هواپیمایی خصوصی

باتوجه به اینکه فرودگاه ها قادر نیستند همانند ارائه دهندگان حمل و نقل به آسانی فرایند تجربه مسافر را تسهیل کنند، بسیاری از آنها مصمم هستند تا تجارب بهتر را از طریق انتقال تجربه در طول سفر (کوتاه مدت) به مسافران عرضه کنند. جوانان می توانند چنین فرصت کسب و کارهای بزرگ را در شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت خصوصی یا فرودگاه هایی با مالکیت خصوصی کشف کنند.

در سال ۲۰۱۶، وب سایت Kerala Tourism اقدام به احداث مکان واقعیت مجازی در فرودگاه دهلی کرد تا به مسافران اجازه دهد هنگام انتظار برای پرواز از منطقه بکر Kerala دیدن کنند. بخشی از تیم بازاریابی این وب سایت بیش از هزار مسافر در روز را برای تجربه هیجان منطقه بکر و دورافتادهKerala  جذب کرده است که از ویدیوهای دو دقیقه ای با تکنولوژی ۳۶۰ درجه برای این منظور استفاده می کنند. مسافر می تواند با استفاده از قایق های خانگی در اندازه های طبیعی وارد این مکان شود و از هدست های واقعیت مجازی استفاده کند. فیلم ها، زیبایی مناطق بکر Kerala را به تصویر می کشند که به نوبه خود مسافران را به هیجان می آورد.

زمانی که سفرهای ماجراجویی شروع می شود، دسترسی منحصر به فرد به مناطق بکر دقیقا چیزی است که مسافران را بیش از حد علاقمند می کند. شرکت هایی که توانسته اند فرایند انتقال مسافران را به چنین مکان های بکر را از طریق جت های شخصی، قایق ها و وسایل نقلیه با تجهیزاتی کاملا ایمن فراهم کنند رشد مداومی را در طول زمان نشان می دهند.

 • دیجیتال مارکتر در گردشگری ماجراجویانه

طبق مطالعه بازار گردشگری ماجراجویانه، میانگین سن خانه به دوش های ماجراجو ۳۶ سال گزارش شده است که کاملا جوان تر از مسافران غیر ماجراجو هستند. این مسافران جوان به سیستم های رزرو آنلاین و تور اپراتورها برای برنامه ریزی سفرهای ماجراجویانه بسته به انتخاب محصول، راحتی استفاده، اثربخشی و بهترین قیمت وابسته هستند. اما با توجه به رقابت سختگیرانه آنلاینی که وجود دارد، یک شرکت بازاریابی دیجیتال باید توسط اپراتور تورهای ماجراجویی با تخصصی که در فروش محصولات گردشگری ماجراجویی آنلاین دارد استخدام شود.

شرکت های بازاریابی دیجیتال می توانند به دنبال روند و محصولات مورد نیاز بازار تقاضا باشند و اپراتورهای تور نیز می توانند عرضه محصول و خدمات را مورد توجه قرار دهند. با توجه به اینکه میزان جستجوی مقاصد ماجراجویی به شدت از طرف تقاضا مورد ارزیابی قرار می گیرد، دیجیتال مارکتر باید استراتژی های سئو را برای سایت خود طراحی کنند. با توجه به تجارب مشترک ماجراجویان در رسانه های اجتماعی، بازاریابان می توانند پیشنهادات خود را به اپراتورهای تور در مورد سفارشی سازی خدمات خود ارائه دهند. بنابراین، بازاریابی دیجیتال در بخش گردشگری ماجراجویی دارای پتانسیل بسیار بالایی است. در سال ۲۰۱۶، بازار جهانی گردشگری ماجراجویی ارزشی معادل ۴۴۴،۸۵۰ میلیون دلار پیدا کرده است و در حال حاضر انتظار می رود تا سال ۲۰۲۳ به ۱،۳۳۵،۷۳۸ میلیون دلار برسد. در چنین بازار ناپایداری،کارآفرینی در گردشگری ماجراجویانه دور از انتظار نیست و می تواند به دست بیاید.

https://leisuregrouptravel.com/wp-content/uploads/2015/06/Adventure-Travel-3-1024x560.jpg

سخن نهایی در باب گردشگری ماجراجویانه و کارافرینی

گردشگری ماجراجویانه یکی از فرصت های خوب کارافرینی در صنعت گردشگری ایران است که می تواند فرصت های خوب و کاربردی را نصیب دانشجویان گردشگری و فعالین این حوزه کند. در واقع توصیه می شود کارآفرینی در گردشگری ماجراجویانه را جدی بگرید اگر دنبال کشف فرصت های پولساز هستید.

novintourism

نوین توریسم دانشگاه آنلاین گردشگری کشور

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

  0